Intensywność Sportu Przy Wyjściu z Nałogu Narkotykowego

Sport pomaga zwalczać objawy odstawienia, jednak jaka dawka sportu jest do tego odpowiednia? Na to pytanie odpowiedzi dostarcza metaanaliza.

Sport pomaga wielu nałogowcom przetrwać odstawienie nałogu, co pokazują nie tylko raporty różnych programów odwykowych, ale i też nauka, która dostarcza wielu dowodów na to, że sport pomaga w zaprzestaniu zażywania narkotyków. Jaka jest jednak odpowiednia dawka sportu? Czy sport ma taki sam wpływ na wszystkie objawy odstawienia? Zespół badawczy z Pekińskiego Uniwersytetu Sportu przejrzał badania dotyczące tych kwestii.

Naukowcy połączyli 22 pojedyncze badania w jedną metaanalizę. W badaniach badano wpływ sportu na odstawienie nikotyny, amfetaminy, alkoholu lub konopi indyjskich. Analiza wykazała, że sport ma pozytywny wpływ na nastrój i objawy odstawienia w przypadku nałogu od wszystkich tych substancji. Różnice były jednak widoczne w zależności od intensywności aktywności sportowej i rodzaju objawów odstawienia.

Już Mała Dawka Sportu Może Zmniejszyć Ochotę

Okazało się, że często nawet lekkie ćwiczenia, takie jak Tai Chi lub ćwiczenia oddechowe typu joga mogą złagodzić objawy odstawienia, takie jak pragnienie zażywania narkotyków.

W przypadku depresji lub objawów lękowych preferowane są nieco bardziej intensywne, ale umiarkowane aktywności sportowe. W badaniach najczęściej były to sporty wytrzymałościowe, takie jak jazda na rowerze lub jogging, przy których dodatkowo można prowadzić konwersacje z innymi ludźmi.

Przy Zespole Odstawienia Najlepiej Pomaga Intensywny Sport

U osób, u których występuje tzw. zespół odstawienia, sport o dużej intensywności w porównaniu z umiarkowaną lub lekką aktywnością był w stanie bardziej i lepiej złagodzić te objawy. Zespół odstawienia charakteryzuje się kilkoma różnymi objawami odstawienia, w tym fizycznymi objawami odstawienia, takimi jak ból, pocenie się lub drgawki.

O wysokiej intensywności sportowej mówi się wtedy, gdy sport jest postrzegany jako wyczerpujący. Na przykład, tempo biegania byłoby tak wysokie, że nie można mówić w sposób ciągły. Innymi słowy, podczas intensywnego sportu można porządnie się zmęczyć.

Ważne jest, aby wiedzieć, że efekt sportu nie jest trwały. Ci, którzy chcą uzyskać ulgę na dłuższą perspektywę powinni regularnie ćwiczyć przez kilka dni w tygodniu. Na przykład badania nad konopiami indyjskimi i crystal meth wykazały, że mózg regeneruje się lepiej, gdy ludzie regularnie ćwiczą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.