Kongres w Paragwaju zezwala na medyczną marihuanę

W Południowej Ameryce jeden kraj po drugim okazuje się sięgać po polityczny zdrowy rozsądek jeśli chodzi rozpatrzenie zastosowania medycznej marihuany. Po tym jak Urugwaj jako pierwsze państwo na całym świecie całkowicie zalegalizował cannabis, i od niedawna w Peru rodzicie ciężko chorych dzieci nie muszą już więcej obawiać się policyjnych nagonek ze względu na własną produkcję tego naturalnego leku, we wtorek kongres w Paragwaju zatwierdził projekt ustawy, który ma zezwolić na produkcję medycznych produktów konopnych. Kongres w Paragwaju zezwala na medyczną marihuanę.

Paragwaj uchodzi za największy producent marihuany w Ameryce Południowej, mimo to zaopatrywanie chorych pacjentów w cannabis było niestety ze względu na jego nielegalność problematyczne, co spowodowało, że dopiero wołanie o pomoc chorych osób doprowadziło do podjęcia takich kroków.

Zatwierdzony przez kongres projekt ustawy został już zatwierdzony przed dom reprezentantów i teraz zostanie przedstawiony egzekutywie w Paragwaju, gdzie ma on spore szanse na spotkanie się tam z poparciem i tym samym już niedługo wejść w życie.

Wraz z tą zmianą związane jest również zezwolenie na importowanie nasion marihuany oraz ich siania w celu produkcji oleju konopnego. Również rozwój bardziej ścisłych warunków prawa oraz głębiej sięgające badania naukowe są w tym zawarte jako projekty polityczne.

Dotychczas dopuszczone dopiero od maja do sprzedaży leki musiały być importowane ze Stanów Zjednoczonych, nie jest więc niczym dziwnym fakt, że zmiany prawne zrzuciły wszystkim kamień z serca. W niedaleko sąsiadującym kraju jakim jest Urugwaj większość konsumentów cannabisu musiała z otrzeźwiającym skutkiem stweirdzić, że dostępna w aptece marihuana niestety ma słabe działanie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.