Syntetyczne Kannabinoidy a Objawy Ich Odstawienia

Ciężkie Objawy Odstawienia Po Zaprzestaniu Stosowania Syntetycznych Kannabinoidów

Jak wynika z najnowszych badań, syntetyczne kannabinoidy powodują poważniejsze objawy odstawienia niż odmiany konopi o wysokiej mocy.

Po spożyciu syntetycznej marihuany odurzenie następuje szybciej, a objawy jej odstawienia są bardziej intensywne. Takie są główne wnioski wynikające z ostatniego badania nad skutkami stosowania syntetycznych kannabinoidów. Zapytano osoby, które znają działanie zarówno syntetycznych kannabinoidów, jak i naturalnych odmian marihuany z dużą zawartością aktywnego składnika THC.

Badanie opierało się na Global Drug Survey z 2015 i 2016 roku. Wzięło w nim udział ponad 180.000 osób z ponad 20 krajów. Obecne badanie było ograniczone do osób, które używały syntetycznych kannabinoidów ponad 10 razy w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Ponadto osoby te powinny już próbować zaprzestać konsumpcji i mieć doświadczenie z silnie działającymi odmianami marihuany. Kryteria te dotyczyły 284 osób. Spośród nich 78% stanowili mężczyźni, a 22% kobiety. Średnia wieku wynosiła 22 lata.

Ośmiu Na Dziesięciu Użytkowników Zna Objawy Odstawienia

Marihuana o wysokiej mocy, jak sama nazwa wskazuje, ma bardziej intensywne działanie niż tradycyjna marihuana lub haszysz. Badanie sugeruje, że syntetyczne kannabinoidy przewyższają pod względem intensywności działania specjalnie wyhodowane odmiany marihuany.

Zgodnie z wynikami badań, efekt działania syntetycznych kannabinoidów pojawia się szybciej i trwa krócej niż w przypadku silnie działających odmian. Ponadto szybciej rozwija się tolerancja na narkotyk, więc dawkę należy szybciej zwiększać, aby nadal uzyskać porównywalny efekt. A rzuceniu palenia towarzyszą poważniejsze objawy odstawienia.

83 procent respondentów doświadczyło objawów odstawienia po próbie zaprzestania używania syntetycznych kannabinoidów. Średnio występowały 4,4 objawy, z których najczęstsze to problemy ze snem, niepokój i obniżony nastrój. Im intensywniejsza konsumpcja, tym wyraźniejsze objawy odstawienia. Respondenci oceniają, że objawy odstawienne po syntetycznych kannabinoidach są silniejsze niż po marihuanie o dużej mocy.

Silnie działające odmiany marihuany są znane z tego, że powodują więcej negatywnych skutków, takich jak uzależnienie, psychoza czy uszkodzenie nerwów, niż zwykła marihuana czy haszysz. Według badania, stosowanie syntetycznych kannabinoidów ponownie wydaje się być związane z większym ryzykiem niż marihuana o wysokiej mocy.

O tym, że syntetyczne kannabinoidy są szkodliwe dla zdrowia, wiadomo nie od dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.