Zgromadzenie Narodowe Zatwierdza Projekt Ustawy o Legalizacji Marihuany w Republice Południowej Afryki

Po długim czasie Republika Południowej Afryki wreszcie robi kolejny decydujący krok w kierunku regulacji prawnej rośliny marihuany. Ustawodawca przyjął w ostatnich dniach odpowiedni projekt ustawy.

Już w 2017 roku Sąd Najwyższy Republiki Południowej Afryki uznał zakaz używania konopi indyjskich do użytku osobistego za niekonstytucyjny po tym, jak przewodniczący partii Dagga i zwolennik Rastafari Jeremy Acton złożył pozew. Trybunał wezwał rząd do przyjęcia projektu ustawy legalizującej marihuanę do użytku prywatnego do 28 września 2024 roku.

Brak Limitu Posiadania Konopi Indyjskich

Niestety, omawiany obecnie projekt ustawy nie zalegalizuje profesjonalnej uprawy lub handlu konopiami indyjskimi, a jedynie prywatne korzystanie, co oznacza, że konsumenci będą mogli uprawiać konopie indyjskie na własny użytek. Południowoafrykański projekt nie przewiduje limitów posiadania, ani roślin, ani suszonych kwiatów.

Jeśli reforma się powiedzie, te osoby, które przed legalizacją marihuany miały konflikt z prawem z powodu marihuany, mogą liczyć na uniewinnienie i wyczyszczenie kartoteki.

Nie Będzie Medycznej Marihuany w RPA

Chociaż medyczna marihuana z RPA jest dostępna nawet w europejskich aptekach, to planowana tam obecnie legalizacja marihuany nie obejmuje legalizacji medycznej marihuany. Jednak, jak zauważył rzecznik parlamentarny Molotho Mothapo, nadchodząca reforma mogłaby zachęcić do komercjalizacji marihuany w wielu dziedzinach. Mogłoby to przyczynić się do tworzenia miejsc pracy i zapewnienia trwałych podstaw życia, w tym na obszarach wiejskich.

Po zatwierdzeniu przez Zgromadzenie Narodowe (pierwsza izba parlamentu) projekt legalizacji konopi indyjskich jest następnie przedkładany do zatwierdzenia Krajowej Radzie Prowincji (druga izba parlamentarna). Ponieważ rząd musi zastosować się do wezwania Sądu Najwyższego i zdekryminalizować konopie indyjskie, proces legalizacji generalnie nie napotyka na wiele oporów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © JamaicaSeeds.pl - Ciekawostki, informacje o marihuanie, konopi, CBD, THC.